Sosyal Medya İle Gençliğin Arasındaki Bağ

Ağustos 30, 2019 0 Yazar: admin

Sosyal Medya İle Gençliğin Arasındaki Bağ
Günümüzde sosyal medya ile hiç alakası olmayan insan sayısı oldukça azdır. Bunun sebebi başta gelişen dünya ve teknoloji olmakla birlikte aynı zamanda toplumdur.
Sosyal Medya Nedir?
Sosyal medya, eş zamanlı olarak bilgi paylaşımının yapıldığı dijital bir platformdur. Kolay kullanım ve iletişim hızı ile sevilmektedir.
Sosyal Medya ve Günümüz
Günümüz de telefonlarımıza giren sosyal medya uygulamaları ile birlikte tüm insanlığın bu platforma dahil olduğunu söylemek mümkün. Kullanım amaçları kişiden kişiye değişmekle birlikte sosyal medya, kişiye faydalı olabildiği kadar kişinin kullanımına bağlı olarak zararlı da olabilmektedir.
Sosyal Medyanın Olumlu ve Olumsuz Yönleri
Popüler olarak kullanılmakta olan sosyal medya uygulamalarından olan Twitter, Facebook, Instagram tarzı uygulamaların kullanımında özellikle son yıllarda önemli bir artış olduğu gözlenmektedir.
Sosyal medya kullanan gençlerin ailelerinin kullandığı bu sosyal medya uygulamalarının bazı olumsuz yönlerinden de haberdar olmaları gerekmektedir.
Saygısızlık ve Öfke
Anonim kişiliklere sahip olabilme özelliği olan sosyal medyadaki kullanıcılar, bu özelliğin gücünü kullanarak yaş ve kişileri umursamaksızın kişilere bu platformlardan istedikleri şekilde hakarette bulunabileceklerini düşünüp, günlük hayatta kullanmadıkları kadar küfrü ve öfkeyi bu platformlarda tanımadıkları kişilere karşı kullanmaktadırlar. Aynı şekilde karşı tarafta bunu yapabilmekte ve bu durum bazen kullanıcıların psikolojik sorunlar yaşamasına yol açabilmektedir.
Gerçek Hayattan Uzaklaşma
Kişiler genç yaşta buluştukları sosyal medya ile birlikte kullandıkları sosyal medya uygulamalarına aşırı derecede zaman ayırmaktan dolayı günlük hayatındaki işleri aksatmaya başlar ve günlük zamanının büyük bir çoğunluğunu bu uygulamalara harcar. Bu durum kişilerin günlük yaşantıda konuşmakta zorluk çekmelerine, çekingen davranmalarına, insanlarla muhabbet edememeye, aile bağlarının kopuk olmasına yol açar.
Sosyal Medyanın Gençler için Olumlu Yanları
Bilgi Erişimi
Sosyal medya kullanan gençler edinmek istedikleri bilgilere çok daha hızlı ve kolay şekilde ulaşabilmektedir. Bu da Kişilere olumlu yönde fayda sağlamaktadır.
Sosyalleşme
Genç kullanıcılar daha önce yakından göremedikleri veya muhabbet edemedikleri akrabalarını bu platformlardan kolayca bulabilmekte ve istedikleri zaman onlarla iletişim haline geçebilmektedirler. Aynı şekilde geçmişte edindikleri ve şuanda uzak oldukları arkadaşlarına da sosyal medya sayesinde kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Sosyal medya ve gençler arasındaki bağ doğru yönde olduğu sürece hiçbir zararı olmamakla birlikte kişilere birçok şey katabilmektedir.

hack forum alfa shell recovery shell
cami halısı cami halısı cami kapısı Cami Süpürgesi Cami Halısı Cami Halısı çiğköfte

Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat mng Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat