Group Policy Slow links Detection Nedir?

Bildiğiniz gibi GPO objeleri makine ve kullanıcı olmak üzere iki temel AD objesine uygulanmaktadır.

Makine GPO ayarları bilgisayar yeniden başlatıldığında, kullanıcı GPO ayarları ise log-on sürecinde uygulanmaktadır. Tabiki bu durumların istisnalaları bulunmaktadır. Örneği bir log-off script tanımlanmış ise kullanıcı için bu GPO log-on değil log-off sırasında uygulanır. Aynı şekilde shutdown için de benzer ayarlar yapılmış olabilir. Ancak bu genel geçer bir kabul olup kullanıcı policy değişiklikleri için log-off ve log-on istenir, makine gpo değişiklikleri için de yeniden başlatma.

Bunların dışında birde GPO trarafında background refresh süresi dediğimiz ve 90 – 120 dakika arasında kullanıcı ve makine policyleri tazelenir. Eğer GPO tarafında bir değişiklik var ise bu değişiklik uygulanır. Eğer bir değişiklik yok ise uygulanmaz ( bunun tek istisnası security ayarlarıdır. Security ayarları değişiklik olmasa bile 16 saat te bir uygulanmaktadır ).

Yukarıdaki anlatılanlar varsayılan ayarlar olup siz isterseniz her GPO tazeleme süresi sonrasında değişiklik olsun olmasına GPO’ nun yeniden uygulanmasını da ayarlayabilirsiniz. Ancak bu varsayılan bir ayar değildir.

Group Policy Slow links Detection Nedir?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir