Windows Server Güvenligi Devre Disi Bırakma

Bu makalede, bir güvenlik duvarının devre dışı bırakılmasına rağmen, Windows sunucusunda güvenlik duvarını nasıl devre dışı bırakabileceğimizin, organizasyonun tamamında donanım güvenlik duvarı kullanan bir kuruluşta olmadığınız sürece ve bir ağ olarak çalışıyorsanız öğreneceğiz yazılım güvenlik duvarını devre dışı bırakmaya karar verdiniz. Gelişmiş güvenlikli Windows güvenlik duvarı, iç ve dış ağ sınırları arasında bulunan ve çeşitli hizmetleri sağlayabilen bir ana makine tabanlı güvenlik duvarıdır. Varsayılan olarak, güvenlik duvarı Windows sunucusunda etkinleştirildi, prosedürle başlayalım, Windows sunucusuna ilk girişi bu durumda olduğu gibi biz windows server 2012 R2 de güvenlik duvarını devre dışı bırakacağız.

Sunucu yöneticisini ya görev çubuğundan açın veya windows düğmesine basarak arama yapın. Sunucu yöneticisi açıldığında araçlara tıklayın.

 

 

Aşağı kaydırın ve “Windows Firewall With Advanced Security” ‘a tıklayın ve yeni bir pencere konsolu açacaktır.

Windows güvenlik duvarıyla gösterilen üç tür profil var bu yüzden hepsini devre dışı bırakmamız gerekecek. Genel görünüm sekmesindeki windows profil özelliklerini tıklayın. Yeni bir pencere konsolu açılacaktır.

Özel profil, çalıştığınız veya güvenebileceğiniz bir ağ için kullanıldığından uygulamayı tıklayın ve “Özel Profil” sekmesini seçin.

Güvenlik duvarı durumuna karşı açılır menü seçeneğini tıklayın ve kapatıp seçimini yapın.

Adını, bu profilin herkese açık yerlerde kullanılan ağlar için kullanıldığını düşündüğü için uygulamayı tıklayın ve son “Herkese Açık Profil” sekmesini seçin.

Güvenlik duvarı durumuna karşı açılır menü seçeneğini tıklayın ve kapatıp seçimini yapın.

uygula’yı tıklayın ve ardından pencereyi kapatmak için “Tamam” düğmesine basın. Windows sunucusunda güvenlik duvarını nasıl devre dışı bırakabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir